Maturitní ples 1

30. ledna 2014 v 13:06 | Lili |  Deníček
Takže…můj ples. Byl naprosto skvělý, úžasný, nejlepší. Sice jsem zažila emocionální otřes, z kterého jsem se ještě úplně nedostala, ale o tom teď mluvit nebudu. Budu mluvit o všem ostatním.
Jestli to nechceš číst, nemusíš, jen mi pak nepiš, že je to nudné, mě to stejně nezajímá. :-)
Ples se konal 18. 1. v městě, kam chodím do školy a těšila jsem se na něj snad měsíc. Jelikož dojíždím a nechtělo se mi jet o půlnoci s našima domů, domluvila jsem se s kamarádkou, že u ní přespím. Ráno jsem skoro nemohla dospat, vzbudila jsem se o hodinu dřív než normálně. No nic, ráno jsem se vykoupala, umyla si vlasy a po obědě jsme vyrazily s mámou ke kadeřnici. Jelikož mám vlasy po ramena, bylo docela těžký něco vymyslet, ale nakonec jsem to zvládla a kadeřnice to jenom přivedla k dokonalosti. Potom mě i líčila, protože to by v mém snažení dopadlo asi hrozně, ale jenom bb crem a řasenku. Normálně se nelíčím vůbec, takže se jedná o značný pokrok. No nic, po této úpravě jsem sama musela uznat, že mi to celkem sluší (což se opravdu často nestává). Potom jsme došli domů, něco jsem ještě snědla a táta mě odvezl do města na Střelnici, kde se náš ples konal. To mohlo být tak půl čtvrtý. Samozdřejmě, když jsem tam dorazila, zjistila jsem, že už je skoro všechno hotový a pomáhat není s čím. No nic, čekala jsem, až kámoška dorazí od kadeřnice, abysme jeli k ní domů a já si tam nechala věci. Ta mi napsala skoro před pátou, že už končí a pak jsme konečně jeli k ní. Bydlí asi dva kilometry od kulturáku a autobusy tam moc nejezdí, takže nás vezl její táta. U ní doma potom nastal zmatek, když se snažila zbalit si všechny potřebné věci a ještě neměla došitý šaty, co jí šila máma. Na Střelnici jsme měli všichni být v půl šestý, abysme ještě nacvičily pořádně nástup a tak. Samodřejmě jsme tam dorazily až v šest, všichni už byli převlečený a čekalo se jenom na nás. Klasika, vždy se musí na někoho čekat.
No nic, poté co se mi podařilo vyhodit kluky z šatny jsem si konečně oblíkla šaty a obula se. Dost mě překvapilo, že mi ten večer spousta lidí řekla, že mi to sluší nebo že mám pěkný šaty, a myslím že to i mysleli upřímně. Normálně mě vídají v kalhotech, nejčastěji v černém tričku, nenalíčenou a s vlasama v culíku.
Pak jsme konečně zkoušeli nástup a předtančení, v sedm kámošce táta přivezl šaty (dokonalé, oranžové s vlečkou, sice do nich měla malý prsa, ale jinak jí moc slušely) a pomalu se blížil začátek plesu. Po sedmé hodině začali chodit lidi a lidí kolem mě se začala zmocňovat lehká nervozita (což vážně nechápu). Před půl osmou jsem šla ke vchodu, abych mojí nejlepší kámočce dala lístky, co u mě měla schovaný a pak jsem už jenom čekala až přijde moje úžasná rodinka. Když přišli tak samoždřejmě zamířili k úplně jinýmu stolu, ale to je jedno. Měla s nima sedět jedna moje kamarádka, ale ta vůbec nepřišla, protože byla nemocná (hm, ani mi nebyla schopná to napsat nebo zavolat, akorát na facebooku to řekla mému bráchovi...no nic).
V osm konečně začal ples. Nejdřív moderátoři chvíli kecali, pak se pustilo maturitní video a potom jsme už začali nastupovat na předtančení. Chodili jsme po trojcích, vždy dvě holky a jeden kluk. Vystoupení se nám moc povedlo, nikdo nic nezkazil. Po vystoupení jsme se už seřadili na šerpování. Mě měl vést brácha a nenapadlo ho nic jinýho, než přejít přes celý sál, asi aby ho všichni viděli a "nenápadně" se mě zeptat, kdy má jít a odkud. Nic proti, ale šla jsem asi ve druhý třetině, tudíž měl dost času si všimnout odkud a kdy ostatní chodí. No nic, když jsem přišla na řadu, dostala jsem šerpu, skleničku na přípitek a kytku.
Tady myslím končí asi první část plesu, zbytek si sepíšu v dalším článku, ale pokud jste to někdy dočetl až sem (což moc neočekávám) tak to je super.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama