Zkažená nálada

24. ledna 2014 v 22:48 | Lili |  Deníček
Ahoj, znáte ten pocit, když ráno máte skvělou náladu, nic vás netrápí, ale dopoledne byste nejraději zabíjeli pohledem? Vsadim se, že to většina z vás zná. Mě se něco podobné ho stalo dneska. A týká se to, jak jinak školy a mých známek. Někomu to může připadat malicherné, nebo mě může považovat za šprta, ale to opravdu nejsem. Jenom se snažim mít dobré známky, což na gymplu není zrovna nejjednodušší a na letošním vysvědčení mi dost záleží, jelikož ho budu psát na přihlášku na VŠ. No nic, to jsem trochu odbočila.
Prostě mi vadí, když někdo se moc neučí, nebo na to prostě sere a má dobré známky. Narozdíl ode mě. Ne že bych se úplně na každou hodinu svědomitě učila, ale na písemku se učím vždycky. Myslim, že stačí, že mě tímhle poslední dobou štve můj bratr. Kromě matiky mu to všechno jde, téměř nikdy nevidím, že by se učil, furt je na počíteči, ale přesto má lepší známky než já, furt se snaží chlubit kolik má jedniček, že bude mít jenom jednu trojku atd. Už se vážně těšim na 30. až přijdu s vysvědčením domů. Už slyším tátu: "A proč má on takový známky a ty ne? Ani minulej rok jsi je neměla." "Jak se asi s takovejma známkama chceš dostat na medicínu, když jseš úplně blbá ?!" A prostě takhle do mě bude rýt celý večer, přitom to není tak hrozný, jen hold nemám žádnou jedničku no.
Podobně mě ještě naštvala moje spolužačka, která měla vždycky asi tak stejný známky jako já, až na angličtinu samozdřejmě. Tak mi dneska řekla, že bude mít akorát dvě dvojky. Přitom je skoro stejná jako brácha, slovíčka se učí o volný hodině, zemák o angličtině a podobně. Já vim, někdo je prostě chytrý, ale to co se nenaučí, to sama neví.
Já vim, že někdo může říct, že se mám prostě víc snažit, nebo že to tak prostě někdy bývá, ale takové názory mi opravdu necpěte, prostě mi to přijde nespravedlivé a nikdo to nezmění.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 El Lien El Lien | Web | 24. ledna 2014 v 22:59 | Reagovat

Znám to, nic příjemného. Ale zase jsou dny, kdy vstanu s hroznou náladou a dopoledne mi jí něco nebo někdo vylepší :-)

2 lilidee lilidee | Web | 25. ledna 2014 v 15:24 | Reagovat

Tak to se máš :-) To mě se už dlouho nestalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama