Trocha zamyšlení

20. ledna 2014 v 18:39 | Lili |  Úvahy
Co je v životě nejdůležitější? Jaké by měl mít člověk priority? Nad těmito otázkami se často ve společnosti diskutuje. Spousta lidí tvrdí, že žebříček hodnot by měl mít člověk neměný. Já si to však nemyslím. Člověk se během života vyvíjí a tím pádem mění i své hodnoty. Například já. Dříve u mě bylo na prvním místě zdraví. To si přece nejde koupit a tudíž bychom si ho měli vážit nejvíc. Jenže člověk může být sebevíc zdravý a přesto může být nešťastný, zklamaný a utrápený. Tím vyvstává další otázka. Co je to štěstí? Pocit vnitřního uspokojení? Pocit když se nám v životě něco podaří či jsme s osobou, kterou milujeme. Říkám, že štěstí je tohle všechno dohromady a ještě něco víc. Na světě jsou lidé šťastní, ti co to předstírají a ti co šťastní nejsou. Štěstí o kterém mluvím není to, že člověk má prostě v životě "kliku", ale něco mnohem složitějšího. Každý si snad někdy položil otázku Jsem opravdu šťastný/á? A co bych měla udělat proto abych to změnila? Odpověď na tuto otázku se hledá jen velmi těžko.
Já sama se za šťastného člověka nepovažuju. Můj život nemá žádný vyšší smysl, většinu prázdnin prožívám v nudné zahálce a nevím co bych měla dělat. Naopak ve školním roce jsem téměř neustále ve stresu a to člověku na náladě taky nepřidá. Já vím, někdo si může říct Vždyť je jí 19, má život před sebou tak proč věšet hlavu, dá se dělat tolik věcí. Ale tohle člověku nepomůže. Já si plně uvědomuju, že bych si na nic neměla stěžovat, mám téměř vše co potřebuju, domov, zázemí, rodinu, možná i nějaké přátele, vždyť jiní lidé jsou na tom mnohem hůř, já vím, ale nic není tak ideální jak to vypadá.

Zase jsem skončila jinde než jsem začala, ale což, stejně si tohle nikdo nepřečte. Usmívající se Prostě na prvním místě v mých hodnotách jsou přátelé, rodina, lidi kterým na vás záleží, protože zdraví se sice nedá koupit, ale když bude někdo zdravý a silný, ale bude žít osaměle, odcizen od ostatních, na náladě mu to moc nepřidá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama