Zima

30. ledna 2014 v 12:59 | Lili |  Téma týdne
Zima nepatří mezi moje nejoblíbenější roční období, opravdu ne. Jsem "letní člověk" a mám ráda, když je pořádně teplo. Zima je pro mě znamením krátkých dnů, depresivního počasí a nedostatku vitaminu D. Nemám ráda když vstávám za tmy, a když zároveň za tmy přijíždím domů ze školy. To mám pak pocit, že si den vůbec neužiju a zasvětla se pomalu nedostanu ven (ne že bych normálně někam chodila, ale myslim to obrazně). Nemám ráda když je chladno, zataženo a prostě ošklivo. Když takové počasí trvá dlouho jsem z toho podrážděná, protivná a nemám na nic náladu.
Sníh mám docela ráda, ale spíš jenom když jsem doma a vidím za oknem, jak sněží. Na to se hezky dívá, jak se krajina kolem halí do bílého hávu a to, co normálně vadí lidskému oku, se může schovat pod sněhovou peřinu. Takhle vypadá sníh hezky, ale jakmile člověk přijede do města, sníh tam není tak bílý, ani zářivý. Městský prach a špína na něj usedají a špiní ho do šedých a hnědých odstínů. Navíc ve městě se sníh odklízí, takže se tam nikdo nemůže na ulici ve sněhu brouzdat (což dělám moc ráda). Město v zomě nevypadá hezky.
Abych ale zimě úplně nekřivdila. Dokáže vytvářet hotové zázraky a úchvatné scenérie. Hrozně se mi líbí zasněžené stromy, nebo stromy pokryté námrazou. Jejich větve, které jsou obalené bílou přikrývkoua vypadají jako z Mrazíka. To bych pak nejraději vyrazila do přírody, brouzdat se sněhem nebo kochat se zimní krajinou. Kdyby ovšem nebyla taková zima. :-)
Pro milovníky zimních sportů musí být sníh něco úžasného. Lyžování v zasněžené krajině, kdy kolem vás hučí vítr a do tváře vás šlehá letící sníh. Kdybych se nebála rychlosti a uměla pořádně lyžovat a měla dost peněz, určitě by mě lyžování bavilo. Avšak na lyžích jsem stála akorát dvakrát na lyžáku.
To je asi všechno co mi říká zima. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama