Maturitní ples 2

11. února 2014 v 18:54 | Lili |  Deníček
Konečně jsem se dokopala k tomu, abych napsala zbytek událostí mého maturitního plesu. Skončila jsem u našeho přípitku. Po něm jsme odložili skleničky a kytky a následoval tanec s učiteli. Bohužel jsem se také dobrovolně přihlásila a sampzdřejmě jsem to zkazila. Kapela hrála valčík, tak jsem si říkala, že to bude v pohodě, zkoušela jsem ho s kámoškou a šlo to. Jenže k mé smůle hráli dost rychlý valčík a mě kurevsky klouzali boty. Naštěstí Mičuda to vzal sportovně a pak jsme tancovali něco univerzálního. Potom následoval tanec s rodiči, takže já a táta a náš skvělej univerzální tanec, jelikož můj otec valčík neumí. No nic, potom už nastal volný program. Chvíli jsem seděla s rodinou, když už kvůli mě přišli, ale potom jsem se vydala za mojí nejlepší kámoškou, která seděla na balkoně se svým klukem. Jenže jsem tam nedošla, na schodech jsem potkala kamaráda, který mi řekl, že mě hledalo moje Světlo. Takže jsem si s ním šla zatancovat, protože mě vyzval a já nechtěla odmítnout, po tanci jsem potkala konečně světlo, takže další tanec. No nic pak jsem konečně narazila na kámošku, a šly jsme na panáka a potom ven na cígo. Ano mí čtenáři, občas si zapálim.
Zbytek večera hrozně rychle utekl,že jsem si to ani neužila tak jak jsem chtěla (mohlo ale za to i Světlo a náš vážný rozhovor - viz článek Láska). Asi hodinu a půl jsem se snažila najít svého bratra, který furt otravoval, že by si chtěl zatancovat, a taky mě měl pozvat na panáka. Nikdo ho samozdřejmě neviděl, u našich taky neseděl, ale nakonec jsem ho našla. Pak zase tanec, panák, pak jsem nějakou dobu neviděla kámošku, ale šla jsem na balkon, kde seděli lidi z béčka a dva kluci (chvílemi) od nás ze třídy. Tam jsem byla ráda, všimli si, že tam sedim a dobře se s nima povídalo a hlavně tam bylo i Světlo. Když přišla půlnoc a odšerpování, ani se mi dolů nechtělo jít. Chvíli jsem i uvažovala, že tam nepůjdu, stejně by si nevšimli, že tam nejsem, ale kdyby mě tam naši neviděli, tak by mě hledali. No nic, odšerpování jsem spíš přežila, než si ho užila. Asi patnáct minut tam všichni skákali tak dementi (tak dlouho jsem to fakt nevydržela) a ani se mi nepodařilo se obejmout s kámoškama, protože mě nepustili do kruhu a já se skoro celou dobu akorát rozhlížela kolem sebe a dávala si pozor, aby mě někdo nezašlápl. S tímhle mám hrozný problém. Když je kolem mě větší množství lidí (a ještě když jsem z nich nejmenší) a ještě se nějak pohybují, mám hrozný strach, že mě prostě smetou. Nejraději bych se skrčila a zakryla si oči (vím, že je to blbý nápad, ale mě to k tomu vždycky táhne) a nebo se stulila do náručí někoho, komu bych věřila, že mě ochrání.
No nic, když hudba konečně přestala hrát (ani si vůbec nevybavuju, co vlastně hrálo, a to jsem si nepřipadala opilá) bylo půlnoční překvapení. Po něm jsem se šla rozloučit s rodinou, protože už (konečně) jeli domů, teda kromě tety a jejího přítele, ti jeli až vlakem v jednu a předtím mě ještě stihli pozvat na panáka. K odjezdu mé rodiny se váže zajímavý rozhovor, kdy se mě prý táta ptal, jestli chci vzít domů svojí nádhernou kytku a já jsem mu prý řekla, že ne, což se mi samozdřejmě vůbec nevybavuje.
No nic, poté jsem zase byla s kámoškou, šli jsme ještě na jedno cígo (samozdřejmě že její) a pak jsme taky navštívili naši krásnou diskotéku, kde jsme chvíli tancovali. No nic, pak jsem ji zase opustila a šla jsem se vykecávat s lidma na balkon a pak jsem šla tančit se Světlem. (pak následoval rozhovor, což nechci rozebírat)
Pak už bylo po jedný, já jsem byla trochu mimo, kdy jsem se snažila srovnat si všechno v hlavě, ale za chvíli už byl konec plesu. Ještě jsme tancovali (už v kruhu) na poslední písničky, a pak jsme ještě chvíli kecali, když najednou byl sál téměř prázdný a všichni mí spolužáci už byli ze šatů převlečení a odcházeli směr klub, kam jsem měla jít s nimi a hlavně se spolužačkou u které jsem spala. Ta viděla že jsem trochu mimo, ale Světlo jí slíbilo, že mě do klubu dovedou.
Za chvíli jsem se šla už konečně převlíknout, nejdřív jsem ale musela vyraziit nějaký chlapy z naší šatny. Potom jsme pověsila šaty a přišel za mnou On. A zase začal mě utěšovat a přitom mě objímal. Že prý se k sobě nehodíme a nebyli bysme spolu šťastný. Mno nic. Pak mi dal pusu, kterou si budu ještě dlouhou dobu pamatovat (říkal, že se chtěl trefit na tvář, ale naštěstí se netrefil).
Pak jsme společne opustili kulturák a vydali se s ostatníma (tím nemyslím svojí třídu) do klubu. Kam jsme samozdřejmě nedošli, protože někteří z nás dostali hlad (skoro ve tři ráno, jak příhodné) a tak jsme šli na pizzu naproti klubu. Tam jsme pak asi hodinu seděli a kecali, teda spíš ostatní kecali, já jsem tichej člověk a po tom večeru se mi vážně kecat nechtělo. No nic, byli na mě hodní. Asi ve čtyři mi spolužačka napsala, že už pojedou se ségrou domů, ať jsem za 15 u klubu. Dobrý, za chvíli jsem se zvadla, rozloučila se a šla tam. Světlo šlo se mnou, protože jí to slíbil, i když já bych tam už došla sama. Řekl mi, že kdybych si o tom chtěla někdy promluvit.... Řekla jsme že ne. Pak jsme tam čekali a já zase skončila v jeho objetí. Nechal mě u sebe v náručí čekat na kamarádku, za což jsem mu vděčná. Byl ten večer na mě tak milej a hodnej, jinej by mě normálně poslal do háje a dál by to neřešil, ale on je tak citlivej, a hrozně empatickej....
No nic tak tedy skončil můj maturitní ples.
Odnáším si z něj několik důležitých poznámek. Za hlavní je to, že jsem si ani po třech a půl letech prostě nevytvořila se třídou žádný vztah. Prostě je mi jedno co dělají, jestli na mě mluví. Téměř celý ples jsem s nima nebyla, nikdo z nich mě nehledal, nesháněl. A myslím, že i kdybych s nima byla, tak si mě nevšimnou, ale tak to prostě je, to už nezměním ale nemrzí mě to. Ples jsem si užila i tak, s lidma z paraelky, s mojí nejlepší kámoškou, i s bráchou. Prostě super večer.

Pokud jste to někdo náhodou přečetl celé, všechna čest. Já vím, že to není nijak zajímavé počtení, jen jsem si potřebovala sepsat svoje zážitky a dojmy z pro mě důležitého večera.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik je ti let?

13 a méně 15.2% (5)
14-16 45.5% (15)
17-20 27.3% (9)
21-30 12.1% (4)
31 a více 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama