Trocha pozitivna

8. února 2014 v 22:31 | Lili |  Téma týdne
Tématem týdne je na tento týden dnešní svět. Jeden (dost dlouhý) článek jsem už na toto téma napsala a taky jsem jich dost přečetla a ve většině se píše o té samé kruté pravdě. Ano svět je špatný a jde do háje, ale teď bych ráda napsala něco pozitivního o této době. A ne, neprotiřečím si s tím, co jsem už napsala, jen chci vyzdvihnout ty světlé vyjímky a dobré věci.
Nejprve bych řekla něco k dnešní mládeži. Není pravda, že by většina byla zkažená, nevychovaná a tak podobně. Jezdím často jako vedoucí na tábory, nebo se účastním různých akcí s dětma, takže znám i děti, které chtějí dělat i jiné věci, než být celý den na počítači, mobilu či tabletu. Ve svém okolí také znám dost mladých lidí, kteří nekouří, nehulí trávu a nechovají se arogantně a neslušně k dospělím. Taky znám pár abstinentů. A dokonce i pár holek, které se sexem rozhodně nespěchali. Pořád existují děti, které mají rády knížky, chovají se slušně a nemají nejnovější mobil (občas i proto, že jejich rodiče na něj prostě nemají peníze). Prostě strašně záleží na výchově rodičů. Pokud dítě vidí, že rodiče kouří jednu za druhou a každý víkend se zlejou v hospodě, těžko budou jiné. Ale vždy tu budou dobří lidé, tomu věřím.
Za další, technický pokrok. Myslím, že je úžasné, co všechno už lidé dokázali vymyslet a vyrobit. Samozdřejmě nese to v sobě spoustu rizik jako například vznik závislostí na moderních technologiích a podobně. ALE vemte si například vynálezy, které lidem pomáhají a zlepšují život. Pokroky v medicíně, výroba nových léků, robotické operace, dobytí vesmíru a mnoho dalších. Jasně, ke kvalitní zdravotní péči nemají přístup všichni, ale snad, jednou se to alespoň trochu zlepší. A co další vědci a vynálezci, kteří něco dokázali. Wichtrle, Mendělejev, Tesla, Edison a mnoho mnoho dalších, kteří dokázali vymyslet nebo přijít na něco, na co by nikdo sto let před nimi ani nepomyslel. Prostě je úžasné, jak dokáží být lidé vynalézaví a proto věřím, že jednoho dne někoho napadne něco, co by zachránilo lidstvo před úpadkem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik je ti let?

13 a méně 15.2% (5)
14-16 45.5% (15)
17-20 27.3% (9)
21-30 12.1% (4)
31 a více 0% (0)

Komentáře

1 Normální člověk Normální člověk | 8. února 2014 v 23:05 | Reagovat

Ano...hezké něco takového vidět :-)

2 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 9. února 2014 v 15:40 | Reagovat

Je to hodně na okolí. Ale rozhodně to stále není až tak dobré jak by to být mohlo. Ale díky všemu možnému, že na tom nejsme jako třeba Rusko.

3 Džejný :) Džejný :) | Web | 9. února 2014 v 17:18 | Reagovat

Vsem, co proti me neco maji, jim to vysvetlim rucne. Ja jsem razny povahy, takze se s nikym neseru. :-) je to nejlepsi zpusob. Kasli na ne, jsou to zmrdi. :-) Je to tvuj zivot, ne nici jinej. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama