Část máme za sebou.

2. května 2014 v 21:02 | Lili |  Deníček
Tak dneska to začalo. Státní maturity. Já mám konečně za sebou maturitu z matiky. Což v mém případě dělá jednu čtvrtinu. Co jsem si kontrolovala výsledky nebo porovnávala s ostatními, dospěla jsem k tomu, že jsem to s největší pravděpodobností udělala. Nebude to sice nějaký oslnivý výsledek ani skóre, ale je to doma a to se počítá. Stejně moc nezáleží na tom, co má člověk na maturitním vysvědčení, ale hlavně že ho má (pokud teda nejdete na školu, kde jim na tom záleží). Jako ne že bych chtěla mít na maturitním vysvědčení čtyři čtyřky, ale i táta mi řekl, že je mu jedno, co tam budu mít, hlavně že ho budu mít.
V pondělí mě čekají didaktický test a slohovka z češtiny. Toho se bojím asi nejmíň ze všeho. Didaktický test mi příjde dost jednoduchý, pokud člověk není úplný tukan a nějaké vyprávění vždycky vyplodím, i když je velká naděje, že tam všichni umřou. :-) Takže spíš jenom doufám, že vymyslí nějaká dobrá témata. Pak už jenom zbývá neuhnout od tématu a od útvaru, nemít tam naprostý kraviny nebo nesmysli a projdete.
Horší to bude s ústní zkouškou z češtiny. Tý se bojím, jak čert kříže. Naše učitelka nám pořád říkala, na co všechno se nás tam bude ptát (vlastně podle ní musíme umět celou mluvnici, může se nás zeptat na cokoliv) a ještě je to docela svině. Rozhodně nikdo nepočítá s tím, že by nám nějak moc pomohla. Takže se toho už docela dost těšim. Ústní maturity mě čekají ve čtvrtek 22., což je poslední den, kdy se u nás na škole maturuje, čili jdu až skoro poslední, což se mi moc nelíbí. Nejradši bych šla hned v pondělí nebo v úterý. Takhle to už skoro všichni (kromě nás pěti co jdeme až ve čtvrtek) budou mít za sebou, budou zapíjet a doufám že všichni oslavovat, zatímco já se tam ještě budu nervovat. Ale naštěstí mi kamarádka slíbila, že tam za mnou přijde, mě podpořit, já zase budu čekat s ní v pondělí, kdy jde úplně první.
No snad tam prolezu. :-) Jinak se asi žádné další články ode mě nepřibydou, protože mě táta zabije. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eazi eazi | Web | 3. května 2014 v 14:28 | Reagovat

Ahoj, maturu už mám za sebou. Nebyla to prdel se naučit učit, ale když to srovnám s tím, co teď absolvuju každý půl rok (zkouškové), tak to rozhodně prdel byla. :-D
Učitelé se většinou tváří přísně, ale ti od kterých to nejmíň čekáš bývají fajn a podrží. Nemají snahu vás vyházet, vždyť je to i jejich vizitka. ;-)
Pro mě byla státní matika trochu "porod", pěkně jsem se zapotila, ale mám to a věř mi, že na známky se zatím nikdo neptal a ani s tím, že se bude ptát nepočítám. Jsou mnohem důležitější věci. ;-)
Držím pěsti! :-)

2 Lili Lili | Web | 4. května 2014 v 18:34 | Reagovat

[1]: Díky za podporu :-) , já si taky nemyslím, že by známky někoho příliš zajímali.
Státní matika mi zase tak těžká nepříjde, i když jsme se shodli, že letošní verze byla o něco těžší než minulé. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama