Každý máme styl

8. května 2014 v 11:01 | Lili |  Téma týdne
Styl je slovo velmi mnohoznačné. Můžeme tím myslet styl čehokoliv. Styl psaní, styl oblékání ale i styl života. Někdo si myslí, že mít styl znamená oblékat se podle módy, vědět co se nosí a celkově se snažit být dokonalým. Ale to si nemyslím.

Podle mě mít styl znamená mít svůj osobitý styl. Něco, co charakterizuje vaši osobnost. Ne jen jako ovce napodobovat to, co nosí ostatní.
(Docela nechápu a asi ani nikdy nepochopím, jak se něco stane moderním. Například oblečení. Něco se teď nosí a říká se o tom, že je to moderní. Ale jak vzniklo, že zrovna tohle bude moderní? Prostě se někdo rozhodl, že to o něčem prohlásí a je to hotový? Já prostě nevím. Anebo nechápu, že nějaká "celebrita" začne nosit nějakou příšernost a všichni ji hned začnou napodobovat, protože to přeci je moderní a ona nebo on má styl. Nevím, ale přijde mi, že se spousta lidí otrocky přizpůsobuje tomu, co někdo vymyslel a začalo se o tom říkat, že je to moderní a stylové. Podle mě vymývání mozků a manipulování s lidmi. Ale to je jen můj osobní názor.)
U každého se styl oblékání vyvíjí. Tomu nezabráníme, neznám snad nikoho, kdo by se pořád oblékal stejně jako před x lety. I když je pravda, že spousta lidí je svému stylu věrná spousty a spousty let, i když okolí je jako stylové lidi nevnímá. Mým stylem je například nosit to, co nikdo jiný, prostě snažit se být originální. Nechci nosit to co ostatní, protože většinou se mi to ani nelíbí. Poslední dobou se u nás ve třídě mezi určitou skupinkou lidí rozlehla móda, oblékat se jako "dámičky", lepší výraz pro to nenalézám. Prostě perfektní make-up, rtěnka, halenka, sáčko nebo šaty a tak podobně. Takhle prostě chodí do školy. No nevim, mě se to prostě nelíbí.
I když uznávám, že každý má svůj osobitý styl, nechápu, jak se někdo v devatenácti může oblékat jako třicítka na společenskou akci. (Tím rozhodně nechci nikoho urazit, jen se to snažím k něčemu přirovnat.) U nás na škole (a vlastně nikdy) jsem se se šikanou kvůli oblečení nesetkala, takže si jako exot nepřipadám. I když khaki kraťasy, černé tričko s mojí oblíbenou kapelou a k tomu pohorky s barevnými tkaničkami a proužkovanými podkolenkami by si asi málokdo z nich vzal na sebe. Ale svůj styl oblékání měnit nehodlám, protože se v něm prostě cítím pohodlně.

V tomto článku jsem chtěla jen říct, že každý člověk má nějaký svůj styl a měl by se ho držet, nebo prostě nosit to, co se mu líbí nebo v čem se cítí dobře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik je ti let?

13 a méně 12.5% (4)
14-16 46.9% (15)
17-20 28.1% (9)
21-30 12.5% (4)
31 a více 0% (0)

Komentáře

1 Míša Míša | Web | 12. května 2014 v 16:20 | Reagovat

Docela tě obdivuju, že nosíš prostě něco jiného a nepřizpůsobuješ se vlivům "dámiček". Ono je to někdy těžké, ale pokud tě nikdo nekritizuje, jde to určitě líp. :)
Jinak povedený článek. :)

2 Lili Lili | Web | 13. května 2014 v 10:41 | Reagovat

[1]: díky :-)
Ono to není zase tak těžké. Jen se prostě nenechávám ovlivňovat okolím. Kritizují mě maximálně naši :-) kteří by mě nejradši viděli v něčem více holčičím a namalovanou :-) ale to vážně neřešim. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama