Konečně to mám za sebou

26. května 2014 v 20:49 | Lili |  Deníček
Tak konečně je to tady. Konečně si můžu říct, že jsem úspěšně složila maturitní zkoušku. Ale byli to nervy. Teď si říkám, že jsem si spoustu stresu a nervování mohla ušetřit, protože to nakonec zas tak hrozný nebylo, ale tím si asi musí projít každý. Prostě jsem ostatním nevěřila, že to zas tak strašný není a že to zvládnu, ale myslím, že to má asi každý maturant. Ale konečně jsem se dočkala a k mému překvapení nemám nejhorší vysvědčení ze třídy.
Teda lépe řečeno byli moje výsledky u maturity nad očekávání dobré. Z matiky už jsem psala že mám dvojku, z češtiny nakonec taky, ale z biologie a chemie mám jedničku! Což absolutně nechápu jak se mi mohlo povést. Prostě se mi tomu pořád nechce věřit. Asi to bude tím, že jsem si vytáhla dobrý otázky, z biologie genetiku mnohobuněčných organismů, které jsem se ještě před měsícem hrozně děsila, ale nakonec byla v pohodě a z chemie redoxní reakce. Což byla taky jedna z otázek, které jsem nechtěla, ale naštěstí to nakonec to nebylo zase tak těžký. I když pořád nechápu jak jsem mohla z genetiky dostat jedničku, když jsem kvůli ní měla trojku na vysvědčení. Ale to už je jedno, hlavně že to mám za sebou. Čeština nakonec taky nebyla zase tak hrozná, vytáhla jsem si knížku Otec Goriot, co ž bylo docela jednoduchý, ale docela jsem pak podělala neumělecký text, ale nakonec jsem dostala 7 bodů z 9. Což je dvojka celkově. Kdybych dostala osm bodů, tak jsem ještě mohla mít jedničku, ale to už je teď jedno. Se svým vysvědčením jsem maximálně spokojená. Sice ho ještě nemám, ale dostáváme ho ve čtvrtek.

Tuhle sobotu jsme pak měli maturtní večírek. Nakonec se docela vydařil, přišlo i několik učitelů, jenom já jsem si ho trochu pokazila. Ne že bych se opila, to fakt ne, po třech pivech co jsem měla bych řekla, že to snad ano nejde. Prostě nevim proč, ale udělalo se mi tam hrozně špatně. Možná to bylo z trávy, co jsem vyjímečně měla, jinak nevim. Asi ji měl spolužák silnější než ji mívá kámoška. Prostě jsem najednou měla hrozně těžkou hlvu, motala se mi a pak jsem asi patnáct minut strávila na záchodě. Prostě mi bylo blbě, jako už dlouho ne. Potom jsem se sice dokázala doplácat ven, kde mi bylo trochu líp, ale pomohlo to jenom na chvíli. Prostě jsem asi hodinu a půl seděla venku, na studený lavičce, protože už bylo kolem půlnoci, v kraťasech a v tílku a v košili. Prostě jsem byla zmrzlá jak něco. Potom mi sice jeden spolužák pujčil ještě mikinu, ale ne že by to moc pomohlo. Naštěstí asi v půl druhý jsme už jely s kámoškou k ní domů, kde jsem spala.

Nejhorší na tom je, že si teď všichni budou myslet kdovíco, jako že neumim pít a tak podobně. Přitomtohle prostě nebylo z chlastu, to vim určitě. Takže jsem buď snědla něco, co mi absolutně nesedlo, a že jsem toho snědla ten vešer dost a nebo to bude z tý trávy, který jsem ale taky měla minimum. To ale už na to nechci myslet a nejraději bych svůj trapas zapoměla, ale spíš doufám, že ho zapoměli ostatní, nebo si ho nevšimli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama