Moje vysněné povolání

8. května 2014 v 14:21 | Lili |  Deníček
Moje vysněné povolání se mě drží už dost dlouho. Už asi někdy v sedmý třídě jsem si řekla, že chci být doktorka. Od té doby mě to nepustilo. Až teď, ve čtvrťáku na střední jsem o tom začala pochybovat. Vždycky se mi líbily doktorské seriáli jako m*a*s*h, doktorka Quinová, Stefanie a podobně. A teď proč zrovna doktořina. Nechtěla jsem nikdy být doktorka, která si vysedává někde v ordinaci. Ne, o tom jsem nikdy nesnila. Vždy jsem si představovala, že vystuduju medicínu a pak budu jezdit na různé mise, například s lékaři bez hranic, nebo nějakou jinou organizací. Prostě být lékařem pro mě není jen povolání, podle mě to je životní poslání. Být tam, kde je lékařská péče nejvíc potřebná. Nebo být vojenský lékař. Být někde, kde lidé bojují a zachraňovat životy. Já vím, možná si říkáte, že tady kecám blbosti, že takhle to nefunguje, že je to hrozně nebezpečný a tak. Ale já se nebezpečí nebojím. Dokážu si představit, že bych něco takového dělala.
Proto jsem se rozhodla, že chci být doktorka, abych mohla zachraňovat životy. To byl a stále ještě je můj sen.
Ale teď se dostáváme k realizaci toho snu. To znamená vystudovat medicínu. A to mi můj sen dalece oddaluje. Je pravda, že jsem si tam podala přihlášku, 20. června dělám přijímačky, ale nedělám si moc naděje, že bych se tam dostala. Prostě na to nemám, nejsem tak chytrá, i když jsem si celý ty roky myslela, že bych se tam dostat mohla. Ale teď to nepovažuju za moc reálný.
A pak tu je další problém. Nevím, jestli bych na tu školu (kdybych se tam nedejbože dostala) chci jít. O tomhle jsem začala přemýšlet asi před dvěma měsícema. Prostě nevím, jestli mám psychycky na to strávit dalších šest let ve škole a pak ještě několik let doděláváním atestací a získáváním praxe. Prostě myslím, že bych to nedala, nebo se z toho zcvokla, nebo se nervově zhroutila. Teď jenom skoro doufám, že se tam opravdu nedostanu (což je vysoce pravděpodobné). Protože kdyby mě přeci jenom vzali, dost bych se rozmýšlela, jestli tam půjdu. Vím, že rodina by mě tam asi tlačila, kdybych se tam dostala, ale já prostě nevím. Ale na tyhle úvahy mám jěště chvíli čas, uvidíme po přijímačkách.
Ale tohle neznamená, že bych se vzdala svého snu. Ne, pořád bych chtěla pomáhat lidem. Proto mám druhou přihlášku danou na porodní asistenci do Brna. Tam budu taky dělat přijímačky, ale u těch si dávám větší naděje než u medicíny. Navíc se jedná o tříletý obor, který bych snad zvládla vystudovat. Sice rodiče by byli radši za jinou školu, protože tohle je jen bakalářský obor, ale to je mi vcelku jedno. Poslední přihlášku mám ještě na všcht v Praze, na obor forenzní analýza. To by mě bavilo, chemii mám ráda, ale radši bych prostě pracovala ve zdravotnictví.

No uvidíme, kde nakonec skončim, vše se rozhodne v červnu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sim Sim | Web | 8. května 2014 v 16:04 | Reagovat

Ono, hovorí sa že ak máš niečo naozaj vysnívané nič ťa od toho nezastaví a si kvôli tomu ochotná obetovať všetko, čím chcem povedať že možno si sa až príliš od mala zamerala len na medicínu a nehladela si okolo seba, je predsa veľa iných práci pri ktorých pomáhaš, alebo teda ideš do terénu a tak. :) Ďalšia vec, ak chceš pomáhať a zachranovať životy môžeš ísť aj do nejakej africkej krajiny, teda určite si o tom uvažovala :) Viem že rodičia by neboli asi za, to ani moji teda okrem mamky ta by tam šla so mnou, a hlavne je to dobrovoľne ale asi by mi to dávalo pocit že môj život nie je zbytočný a pomáham iným ľudom :) Každopádne držím palce na prijímačky a nebu´d zbytočne skeptická, ver svojim snom :)

2 Lili Lili | Web | 8. května 2014 v 20:16 | Reagovat

[1]: děkuju za podporu :-), ale řekla bych že nejsem skeptická spíš jen realistická, a i kdybych ty přijímačky náhodou udělala, tak stejně nevím jestli bych tam chtěla jít

3 Aly Aly | Web | 8. května 2014 v 22:28 | Reagovat

Taky jsem jednou uvažovala o lékařce :)
Ostatně...máš pěkný blog!

4 Lili Lili | Web | 9. května 2014 v 18:40 | Reagovat

[3]: díky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama