Ne, už ne!

20. května 2014 v 16:39 | Lili |  Deníček
Tak fajn, vzdávám to. Prostě pujdu dělat maturitu v září, protože teď absolutně nic neumím. Mám v hlavě úplně vygumováno, nic se mi nevybavuje a nevím ani slovo o křemíku. Prostě jsem úplně v hajzlu a vážně nevím co budu pozejtří (už pozejtří!) u maturity dělat. Asi jenom brečet. Češtinu sice nějak předpokládám, že bych dát mohla a z biologie by se mi taky mohlo něco málo, aspoň na čtyřku, vybavit, ale s chemií se rovnou můžu jít vycpat. Prostě jí nedávám. I když si nějakou otázku třeba dvakrát přečtu, stejně jsem o ní schopná říct možná tak jednu větu, a to mi asi ani ta tu čtyrku stačit nebude. Prostě se začínám smiřovat s tím, že budu jediná ze třídy, kdo si to půjde v září zopakovat. Z chemie tedy.
A přitom se tak snažim, otázky jsem si krásně vypracovala a učím se docela poctivě. Doufalaa jsem, že při psaní otázek by se mi mohlo aspoň něco zachytit v hlavě, ale to ono ne. Ani omylem.
Sice se ještě teď snažím něco naučit, tedy tento týden, ale už mi to vážně nejde. Dneska jsem se učila celý dopoledne a asi dvě hodiny odpoledne, ale už na to prostě nemám. Navíc současná venkovní teplota mi k tomu taky dost nepomáhá. Ono je sice hezké učit se u otevřeného okna nebo na zahradě, ale ne když třicet metrů od vás je hlavní silnice a hned za barákem máte továrnu, kde mají ve zvyku pořád něčím bouchat. Takže se učím (omyl učila jsem se, teď už na to peču) ve svém pokoji v podkroví, kam celé odpoledne svítí sluníčko. Ale už se na to učení prostě nedokážu soustředit. Ať do toho koukám jak chci, do hlavy mi stejně nic nenaleze. Už ani černý čaj s medem a rumem mi moc nepomáhá (nebojte, rum jsem si tam zkusila dát až dneska a jenom trochu, ale stejně to nemělo žádný účinek, možná jen ten, že ten čaj byl trochu lepší).

Tak fajn, dost stěžování, stejně to ničemu nepomůže, stejně jako pláč, házení maturitníma otázkama či spaní na učebnici. Ještě zejtra se na to kouknu, i když vím, že stejně nestihnu všechno, co bych ještě chtěla zopakovat.
Prostě ve čtvrtek budu doufat ve šťastnou ruku a hodné zkoušející.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama