Včera zase hokej

15. května 2014 v 16:43 | Lili
Včera odehrál náš národní tým další zápas základní skupiny na mistrovství světa v Minsku. Hráli jsme i Itálií, kde měli naši víceméně "povinnost" vyhrát. No, naštěstí se jim to povedlo, vyhráli 2:0. Ale ten zápas... Radši ani nemluvit, člověk by čekal, že předvedou něco lepšího než dva góly. Navíc ten první dali až ve druhé třetině, dal ho Sekáč, ten druhý gól přidal ve třetí třetině Jágr.
Na to, že to je Itálie se naši na ty tři body docela nadřeli. Sice měli kotouč většinu času a také byli většinu času ve své útočné třetině, ale pořád se jim nedařilo to zakončení. Prostě ne a ne dát gól. Jako skoro vždy. Samá kombinace, nahrávky, ale málo střel na bránu. Navíc ve třetí třetině začali Italové trochu hrát, tedy na jejich poměry si vytvořili i pár gólových příležitostí které se jim ale naštěstí pro nás nepovedli. Bylo to taky tím, že naši začali jednu chvíli dělat chyby, jak v přihrávkách tak v rozehrávce a soupeř se to snažil využít. Jenže to by to nesměli být Italové, kteří si to vždycky sami spatlali. Prostě každý jiný tým by nám tak už dávno nějaký fík šoupl, ale oni naštěstí ne.
Potom se naši sice zase trochu probrali, ale pořád se jim nedařilo dát další gól. 1:o by sice taky bylo vítězství za tři body, ale každý očekával trochu lepší skóre, protože každý bod se počítá. Nakonec pak dal asi tři minuty před koncem gól Jágr.

Další zápas hrajeme až v sobotu, tuším s Dánskem, což se taky předpokládá, že bysme měli vyhrát, poté v neděli s Norama, kde to není tak jistý, protože poslední dobou jsou docela dobří a my na ně moc neumíme. A pak v úterý hrajeme poslední zápas ve skupině s Francií, kterou doufám taky porazíme. A pak hurá do čtvtfinále, kde se o našem soupeři rozhodne podle umístění v tabulce. Ale doufám že čtvrtfinálem neskončíme.