Zase začalo mistrovství

12. května 2014 v 23:31 | Lili
Já vím, že už je to pár dní a česká reprezentace má za sebou už tři zápasy, ale co. Hlavně tenhle článek neberte moc vážně. Jedná se o kecy jedný holky, co se občas tváří, jakože tomu tročku rozumí. :-)
První zápas jsme hráli se Slovenskem. Jak jste si možná všimli, nakonec jsme urvali dva body v prodloužení. Zápas bych řekla, že nehráli úplně špatně, ale tomu obratu Slováků měli zabránit ( já vím, mě se to kecá a chtěli byste mě tam vidět), ale co, hůavně že nějaký body. Už si ale moc nepamatuju, kdo dal góly. Jen že na 2:2 dával Jágr.
Včera jsem pak hráli se Švédskem, které bylo v roli favorita (jak jinak mistři z loňskýho roku). Ale poté, co dal Hertl gól osm vteřin po prvním vhazování, jim trošku spadl hřebínek. (Jedná se o třetí nejrychejší gól v české reprezentaci. Nejrychlejší byl někdy dávno a to 5 vteřin a druhý nejrychlejší Hertl vyrovnal.) Češi hráli skoro celou dobu lépe než Švédi, dostávali se do šancí a dělali méně chyb než se Slovákama. (Ono se teď dobře chválí potom, co předváděli v poslední době) Ale stejně se Švédům podařilo vyrovnat. Ale co, Češi pak dali ještě dva góly (Hudler a Zaťovič). To už pak vypadalo dost nadějně, jenže jak to asi dopadlo. Švédům se podařilo vyrovnat. Musí se uznat, že to byli opravdu pěkné góly, ale taky že Salák proti tomu nic moc dělat nemohl. Prostě se někdy stává (dobrá, včera jsem s tátou na ně dost nadávali, ale taky se snažim krotit). Poté přišlo prodloužení (které se nesmyslně hraje 4 na 4, ty hráči už toho takhle muší po těch šedesáti minutách dost, a ještě tam musejí takhle makat)(to asi vymyslel někdo, kdo hokej zrovna moc nehrál). No, naštěstí to trvá jen 5 minut, které i tak sice můžou být nekonečné, ale tentokrát žádný gól nepadl. Takže přišlo na samostatné nájezdy, které Švédi vyhráli. Ale aspoň ten jden bod. A taky dobrý pocit, že hráli fakt dobře, byli i lepší než Švédové, jen si měli uhlídat ten náskok.

Dneska jsme pak hráli s Kanadou a zase jsme nebyli favoriti. Ale zápas jsem začali dobře, drželi jsme s nima krok a chvílema byli o dost lepší (většinu první třetiny). Taky jsme šli jako první (zase) do vedení, když se trefil Červenka. Kanaďané sice stačili do přestávky vyyrovnat, ale pořád to vypadalo nadějně. Poté ale přišla druhá třetina, která už tak krásná nebyla. Nejdřív jsme dostali góla na 1:2. S tím by se ještě dalo hrát, byla půlka zápasu. Jenže někdy v půlce třetiny udělal Kovář faul na jednoho kanadského útočníka. Nebylo to zaviněné, ani naschvál. Prostě sekání, dvě minuty. Jenže naneštěstí tam byla krev, takže Kovář (doufám, že jsem nespletla jméno, docela se mi pletou, protože máme několik hráčů kteří se jmenují dost podobně) dostal pět minut a do konce zápasu.Což bylo od rozhodčích až moc přísné. Takže nás čekalo dlouhé oslabení, ve kterém jsme schytali dva góly, ale to se dalo čekat, tak dlouho se to prostě bránit nedá. Pak ještě rozhodší dal dvě minuty za hrubost Salákovi, který v bráně vystřídal Kováře. To si teda mohl nechat, bylo to dos nespravedlivý. Je pravda že doněho strkal, ale když tam prostě překážel... No bylo to podle mě zbytečný. No nic nakonec jsme oslabení 5 na3 zvládli bez inkasování. To už byl ale naštěstí konec smolné třetiny
Třetí třetina byla už o dost lepší, protože se dost snažili (taky aby dali tři góly, aby bylo aspoň vyrovnáno, měli co dělat) Hráli dobře, aktivně, snažili se střílet, i když taky měli slabé chvilky. Ale naštěstí Švédové už žádný gól nedali, narozdíl od nás. Nejdřív snížil na 2:4 Hertl a poté na 3:4 už si nevzpomenu kdo. Bohužel se nám už nepodařilo vyrovnat a vynutit si tím prodloužení. Ale v posledních minutách hráli skvěle, moc hezky se na to dívalo, i když se sice neubránili vyloučení (zase by se o tom dalo hádat).

No nic, ani nevim, proč jsem tohle napsala, třeba si to alespoň někdo přečte a neřekne mi hned, že nemám páru o čem mluvím a melu nesmysly. :-D
Jinak hrajeme zase pozejtří, myslím že s Itálií, ta sledujte.