Psala jsem ti...

16. června 2014 v 10:50 | Lili |  Téma týdne
Pod pojmem "píšu ti" si v dnešní době většina lidí představí sms nebo chat. Prostě dopisy či pohledy už dneska skoro nikdo nepíše a to je podle mě dost škoda. Ještě před dvaceti lety bylo psaní dopisů běžné, ale v dnešní době...
Přiznávám, ve svém životě jsem asi žádný dopis nenapsala, ale hrozně ráda posílám a dostávám pohledy. Posílám je pravidelně z tábora, z dovolený a ze školních výletů. A hlavně se u nás vždycky posílají pohledy na Vánoce a Velikonoce. Vždycky je psal táta, ale poslední asi dva roky je píšu já a nikdy nezapomenu. Myslím, že je to taková hezká tradice, když někomu pošleme přáni a zase nám od něj taky příjde. Doufám, že to budu dodržovat, i když se od našich odstěhuju.
Jinak všechny pohledy, co jsem dostala, si schovávám. Na každý tábor dostanu jeden (kromě minulýho, to jsem dostala dva, od rodičů a od bráchy). Jsem vždycky hrozně ráda, když mi něco příjde. I když jsem nikdy nechápala děti, které dostávali třeba tři pohledy každý den.
Prostě myslím, že by bylo hezký, kdyby se psaní dopisů zase vrátilo. Vím, má to určitá omezení jako pomalou dobu doručení (sms přece dostanete hned) a je tu i možnost, že nemusí dojít vůbec, ale stejně to (nebo spíš právě proto) to má své, určité kouzlo, které sms a chat nemůžou nahradit.

A co vy? Kdy jste naposledy poslali či dostali pohled či dopis?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik je ti let?

13 a méně 12.5% (4)
14-16 46.9% (15)
17-20 28.1% (9)
21-30 12.5% (4)
31 a více 0% (0)

Komentáře

1 Moon girl Moon girl | Web | 17. června 2014 v 19:46 | Reagovat

Naposledy jsem poslala dopis z tábora asi v 5. třídě... ;-) ale rozhodně souhlasím s tím, že dopisy a pohledy v sobě mají něco, co elektronické psaní mít nikdy nebude.. :-)

2 Lili Lili | Web | 17. června 2014 v 20:14 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že nejsem jediná, komu to tak přijde :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama