Zase zpátky v civilizaci

21. července 2014 v 20:22 | Lili |  Deníček
Včera jsem se po dvou týdnech (bohužel) vrátila z tábora domů. Proto jsem tak dlouho nic neneapsala, jelikož jsem ty dva týdny (dva krásné týdny) byla bez počítače, bez elektriky a i bez mobilu. A bylo to vážně super. Prostě se od všeho odpojit a užívat si čas v přírodě s partou bezva lidí. I když ne vždy to bylo takové skvlělé, i na tom sebemodřejším nebi se totiž někdy objeví mráček.

Náš tábor se konal na hranici národního parku České Švýcarsko. To místo moc dobře znám, protože jsem tam jezdila jako dítě a později jako instruktor (či praktikant, každý tomu říká jinak). Akorát letos jsem tam byla poprvé jako vedoucí, což je dost rozdíl. Měli jsme celkem 33 dětí a byli jsme na ne tři vedoucí (holky) a tři instruktoři (kluci). Prostě jsme tam měli tři oddíli. Jako mít jedenáct dětí v oddíle není žádný bájo, ale dá se to zvládnout. Vedoucí jsme byly přibližně ve stejném věku, takže jsem si s nima většinou rozumněla, ale jedna z holek byla taková nemluvná (teda ve dne, nebo když se prostě mělo něco dělat, v noci se projevovala někdy až moc) a ne zrovna zvyklá na naše děti, které letos byli extra zlobivé (většina), byli na sebe sprostý, rvali se a byli na sebe občas zlý a drzý. Ale nic, co by se nedalo zvládnout.
Tábor se nachází na louce u lesa a spí se v podsadách, jídelna a sklaďák jsou pak ve velkém stanu.
Odjížděla jsem 4. července, protože jsme nejdřív museli tu základnu postavit, tábor samotný pak začínal 6. v neděli. Stavění jsem si náramně užila, byla legrace a stačila jsem i poznat lidi z našeho turnusu. Jelikož jsme i pili, tak občas vznikali různé vtipné situace či nápady, ale radši je moc nebudu rozepisovat. :-) Ale nejlepší nápad byl v půl pátý ráno stavět podsadu uprostřed tábora. Vážně jsem se dost divila, že jsme nikoho nevzbudili.
No nic, ostatní ppak postupně odjížděli a v sobotu večer tam zbyl jen náš turnus plus jeden člověk, který prudil. Rozdělili jsme si děti do oddílů a ještě dodělávali některé nezbytné věci. Večer jsme pak šli já a jedna vedoucí a dva instruktoři na přehradu se vykoupat a pak ještě na pivo (divim se že klukům nalili).
No nic, v neděli dopoledne jsme si to namířili směr město, kde jsme měli vyzvednout děti a v jednu jsme vlakem už razili směr Krásná Lípa.

Je mi hrozně líto, že už tábor zkončil, hrozně rychle to uteklo a nejradši bych tam ještě byla, dokonce i s těma dětma, které nám chvílema lezli neskutečně na nervy. (Když jsem tohle říkala při odjezdu klukům, tak říkali, že mi z těch dětí muselo hrábnout) Ale stejně je to pravda, prostě to místo miluju a na táboře mě to neskutečně baví.
Možná sem časem přidám další část mého pobytu, či nějaké příhody a zážitky, takže zatím užívejte prázdnin. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anůše Anůše | Web | 23. července 2014 v 18:02 | Reagovat

Ahoj, psala si mi na blog že by jsi se ráda spřátelila, potěšení je na mé straně :) už jsem si tě přidal do spřátelených blogů :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama