Má romantická duše

8. srpna 2014 v 21:49 | Lili |  Moje kecy, které stejně nikomu moc smysl nedávají
Už dlouho jsem nic nenapsala a jelikož v neděli na dva týdny odjíždím, tak jsem si řekla, že bych mohla ještě něco sepsat.
Hrozně ráda bych psala o něčem zajímavém, záživném, třeba vymyslela nějakou povídku nebo tak něco, ale prostě na to nemám. Nejsem prostě tvůrčí člověk a asi ani nikdy nebudu, takže tu přibude další článek o mě (ne nejsem sebebstředná, to vážně ne, jen nevím o čem psát). Ale tentokrát to nebude článek, ve kterým bych si na něco stěžovala. Ano, jaké překvapení. Nejspíš tady popíšu svou duši romantika, která se ale docela vymyká tomu, co většina lidí považuje za romantiku, ale já to tak prostě vnímám.
Pod pojmem romantika si většina lidí představí kytky, nějakou ru romantickou hudbu (kdo ví, co ten pojem přesně vyjadřuje), svíčky, příjemnou atmosféru a podobně a to všechno nejlépe s osobou, která vás miluje a vy jí. Jo, před pár lety (lépe řečeno před více než pár lety) bych to tak možná taky popsala, ale teď už ne. To ze mě ale hned nedělá neromantika, za kterýho by mě určitě někteří lidé označili. Pro mě má to slovo prostě jiný význam, nebo si pod ním prostě jen představuju něco jiného.

Nevím čím to je, možná tím, že jsem takovou romantiku nikdy nepoznala. Prostě ne, za to nemůžu. Nikdy žádný svíčky, jako romantickou hudbu bych pustila rock nebo metal a kytku jsem nikdy od žádnýho kluka nedostala. Já vím, to je dost smutný, když mi ji nedal ani Jary k narozeninám, ale prostě je to tak. A přitom mám kytky hrozně ráda, ale asi se jí nikdy nedočkám. Proto tak prostě romantiku nevnímám.
Pro mě je romantický třeba letní večer někde venku. Nebo prostě posezení na táboře u táboráku s někým s kým je mi dobře. Dokonce i sdílení spácáku s někým dalším, či společné tajné cigáro je pro mě romantikou (tedy pokud jsem s tou pravou osobou). Prostě mě v tomhle hrozně ovlivnil tábor, nebo spíš tábory (taky vám příjde, že ať píšu jakýkoliv článek, tak poslední dobou vždycky skončím u tábora? Mě teda jo, ale asi se toho nezbavim, takže jestli vás to unavuje, tak to nečtěte.) Prostě a jednoduše jsem nikdy jinou romantiku nepoznala. Jenom tábory a krásné večery (ano myslím zrovna tebe T. , tebe mám v nejživější paměti). A nejen večery. Každý tábor (a hlavně můj jediný milovaný K.) má pro mě prostěě takovou atmosféru či idilu, nenapadá mě, jak bych to popsala, ale snad to někdo pochopí :-)
Jinak noc mi příjde romantická sama o sobě, když prostě můžu být za tmy někde v přírodě (což můžu být vlastně jen na táboře), koukat na hvězdy a nebo na měsíc a prostě se jen s někým bavit nebo někoho obejmout a nic jiného neřešit. To mi stačí ke štěstí.
Z toho všeho taky trošku vyplívá, pro jaký typ opačného pohlaví mám slabost. Protože ať každý říkámě, co chceme, stejně většina znás má nějaký ideál svého partnera, nebo někoho vysněného. Nebo nás prostě jen přitahuje určitý typ. Což se týká i mě, i když musím říct, že žádný z mých bývalých (čti dvou bývalých) se tomu úplně nepodobal, možná jen v hudbě a trochu v oblečení.
Nějak mě prostě neoslovují kluci z města (prostě typi jako moji bývalí spolužáci), ale spíš někdo kdo nosí čerý tričko, tmavý nebo maskáčový kalhoty, umí rozdělat oheň, moc neřeší vztahy a je s ním legrace. Nebojí se jít na cigáro nebo se prostě jen tak s někým políbit a tak.
Prostě někdo kdo má rád přírodu, poslouchá rock nebo metal a je aspoň trochu manuálně zručný. A kdyby k tomu ještě uměl hrát na kytaru...
No nic, asi jsem se už hodně rozepsala a možná toho napsala víc, než jsem chtěla. Zase můj článek skončil v jiným duchu než začal, ale to už u mě začíná být zvykem.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markeet Markeet | Web | 8. srpna 2014 v 21:51 | Reagovat

Ahoj, nehodil by se ti někde hlas? :) Kdyby jo, stačí napsat do komentu na blog :) Kdyby se ti chtělo, můžeš pro mě a mého kocourka taky hlasovat, můžeš každou hodinu :) odkaz na blogu :)

2 Lili Lili | Web | 9. srpna 2014 v 7:39 | Reagovat

[1]: ahoj,spíš bych byla ráda za nějaký normální komentář který souvisí s článkem, nechci pro nic hlasovat a ne, nikde se mi hlas nehodí, takže si příště piš prosím tyto komentáře někam jinam :-)
Hezký zbytek dne :-)

3 krabiceplnapribehu krabiceplnapribehu | Web | 10. srpna 2014 v 10:45 | Reagovat

Já si pod pojmem romantika představuji mnoho věcí, patří tam věci, které jsi již v romantice zatratila, ale i některé ekvivalenty toho, co jsi připsala :) Je to opravdu různé... Mně třeba připadá děsně romantický déšť, noc, západy slunce... No, je to podobné a i rozdílné :) Každopádně všechny druhy "romantiky" sdílí jedno společné, dokáží přinést štěstí a pohodu :)

4 Anůše Anůše | Web | 10. srpna 2014 v 12:24 | Reagovat

Mě taky jako romantika nepřipadá vždycky taková ta klasika, jako je ta poklidná hudba či květiny. Určitě jsem na tom podobně jako ty. Večer, koukání na hvězdy, táborák, jo to je něco záživného! I když vlastně ani pomalu nevím co přesně pro mě romantika znamení, ale ono fakticky stačí když je člověk šťastnej a když má po boku někoho blízkého komu může fakticky věřit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama