Já vážně nemusim do školy?

16. září 2014 v 14:07 | Lili |  Deníček
Tahle otázka mě napadla v neděli 31., když se brácha začal chystat do školy. Je to vlastně poprvý po nějakých třinácti letech (devět a čtyři je doufám třináct :)) kdy nemusím jít 1. září do školy (kromě teda těch pár let, kdy škola začínala třeba 2. nebo 3., to je snad jasný). Tady jde prostě o princip, že spousta lidí co znám, měla takový kecy jako "jé, za pár dní zase do školy." a tak podobně a mě právě přijde divný, že já ještě do školy nemusím. Dobře, už bych asi měla být zvyklá, když jsem ani v červnu do školy nechodila, ale stejně si přijdu trochu divně, když místo chodim na brigádu (která je mimochodem docela nudná, stejně jsem většinu času doma, ale když jsem tam, tak je mi pro změnu hrozná kosa a ještě je mizerně placená, ale stejně tam chodím ráda).
Do školy jdu 15. září a upřímně řečeno nevím, jestli se mám těšit nebo se toho děsit. Ale řekla bych, že se spíš těším, hlavně až budu na koleji. Kam mimochodem jedu už tohle pondělí, ale to tam budu jen jednu noc. Bude to prostě změna jak něco, už teď se snažím furt něco studovat, aby mi neunikli nejaký důležitý věci (vážně si nechci zopakovat siuaci ze zápisu)

Dopsáno 16. 9.
Prostě je to totálně divný, když člověk začíná školu dýl, než většina lidí, které zná. Ale tak, aspoň mám prostě trošku delší prázdniny. Sice s brigádou, ale tak, co se dá dělat.
V pondělí 8. jsem si byla převzít kolej. Světe div se, jela jsem do Prahy sama a ani jsem se neztratila. Ono taky nebylo kde se ztratit, když jsem věděla, čím mám jet. Nejdřív metrem na Chodov, ani jsem nemusela přestupovat, jela jsem rovnou z hlaváku. A potom ještě kousek autobusem, tři zastávky a byla jsem u kolejí. Nejdřív jsem musela jít na provozní výbor (nebo jak se to jmenuje) kde mi určili na jaké koleji a na jakém pokoji budu (ale sstejně se mě ptaly, kde chci být, takkže fajn). Dostala jsem papír o přidělení pokoje a pak jsem s ním musela jít do kanceláře vedení koleje. (všcht má totiž na Jižním městě dvě koleje, co jsou hned vedle sebe). Tam jsem zase vyplnila a podepsala pár papírů a dostala jsem klíče a ložní prádlo. Pak už jsem se mohla jít rovnou ubytovat.
Takže jsem na krásném čtvrtém patře, bydlím na třílužovém pokoji a máme balkón. Takže jsem se ubtovala a pak jsem ještě musela do města. Do školy a na dopravní podnik. Do školy vyzvednout si isic a na dp vyřídit si průkazku na mhd. Čili podat žádost o vydání opencard. Bohužel její vydání bude trvat nejmíň dva týdny, takže zatím si musím každý den kupovat lístek, protože tady nevydávají týdenky. No nic, pak jsem jela zpátky na kolej a rozmýšlela se, jestli tam budu spát nebo ne. Ale jelikož tam nikdo nebyl (teda jedna holka tam měla věci, ale nevěděla jsem, jestli tam bude) tak jsem jela domů.
Takhle tedy probíhal můj první den na koleji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 16. září 2014 v 14:20 | Reagovat

Zvykneš si a za chvíli přejdeš do jiného světa kompletně a ani nebudeš vnímat, že existují lidi, co chodí do školy od prvního září do třicátého června každý den nepřetržitě od rána do odpoledne a na každou hodinu musí mít omluvenku minimálně od rodičů.

2 Lili Lili | Web | 16. září 2014 v 14:58 | Reagovat

[1]: snad jo  no, ale jen mi to bude ještě chvíli trvat :)

3 krabiceplnapribehu krabiceplnapribehu | Web | 16. září 2014 v 18:51 | Reagovat

Začíná pro tebe naprosto odlišná realita! :D Doufám, že bude šťastnější a naplňující :) Hodně štěstí do života :)

4 Lili Lili | Web | 16. září 2014 v 22:04 | Reagovat

[3]: díky moc :) já taky doufám, i když to zatím tak nevypadá, ale furt doufám, že se to zlepší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama