První týden za mnou :)

23. září 2014 v 22:55 | Lili |  Deníček
Tak mám za sebou první týden studia na vysoké škole. Teda zatím toho studia moc nebylo a nových informací taky ne. Spíš jsme tak trochu dělali to, co jsme dělali i na střední. Ale vím, že to těží už tento týden přijde, ale snad se bude dát zvládnout. Tedy spíš doufám, že nevylítnu hned u první zkoušky, to by nebylo moc dobrý. Ale tak zatím si tu teprve zvykám. Jen mě pořád vadí ty hrrozné davy lidí. Už jsem si raději nechala ujet jeden autobus, abych se v něm nemusela mačkat a jela radši dalším. Stejně tak s metrem, prostě se bojím, že se najednou zavřou dveře, nevím ani proč, ale než bych se tam tlačila, tak ho radši nechám ujet, protože stejně za pár minut jede další. Prostě jsem pořád v Praze za vidláka a jsem za to ráda. Sice na mě občas nějaký lidi divně koukaj, ale co, je mi to docela u pr****. Sice sice nevypadám nejlíp, ale jsem s tím smířená a něco nepohodlnýho kvůli tomu nosit nebudu. Takže až potkáte někde v praze někoho ve volných outdoorových kalhotech, pohorkách s barevnýma tkaničkama, divným tričku a trošku velké bundě, tak to budu já. :D
Ale aspoň tady nepotkávám lidi, co by měli na sobě něco stejnýho jak já, což mě docela těší.


Ale jinak mě stejně furt udivuje, kolik je tu všude lidí. A je jedno, kolik je hodin, jestli je ráno nebo odpoledne. Furt je všude tolik lidí a ještě všichni furt pospíchají, nebo se musejí někam cpát. Prostě nemám ráda davy a nejradši bych se jim úplně vyhla, jenže to bohužel nejde, jinak bych se přes půlku Prahy do školy nedostala. Takže se s tím musím nějak smířit a zvyknout si. Což bude asi na dýl.
Jinak ve škole stále skoro nikoho neznám. Teda už mám dvě jakés takés kamarádky, s jednou z nich i jezdim do školy, protože bydlíme na stejným patře, takže doufám, že nám to vydrží. Ta druhá bydlí na bytě a tak ji potkáváme až ve škole. Ta, co bydlí se mnou na koleji se jmenuje Gabča a ta co bydlí na bytě Sis. Obě jsou v pohodě a Gabča bydlí asi dvacet kilometrů ode mě, takže prostě náhoda. Tak snad se víc skamarádíme, nebo bysme se třeba někdy mohli sestěhovat dohromady, ale to je ještě daleko, i když by mi to nevadilo, protože jako s holkama na pokoji nemám sice žádný spory, ale zase spolu vůbec nemluvíme. Jako ne, že bysme na sebe byli hnusný, jen prostě nevím o čem mluvit, protože se obě už znají a baví se spíš spolu, takže naše komunikace probíhá spíš pár větama za den. A to spíš jen takové to "Ahoj" "Jdete teď někdo do koupelny" nebo "Můžu si půjčit varnou konvici." Takže žádné bližší vztahy mezi námi nevznikají. Navíc se stejně moc apolečně nevidíme a když už jo, tak je každá připojená na svůj notebook a nemluví ani spolu.
No nic, třeba se to časem zlepší a nebo se třeba časem někam přestěhuju.
Tak ale aspoň už ve škole nechodím furt sama a ani do menzy ne. Jen většinou odpoledne jo. Ale snad se taky někdy s někým sejdu v rozvrhu a nepojedu domů sama, i když zase nevím, jestli se mnou někdo bude chtít chodit z Chodova pěšky.
Ale tak už jsem minulý týden i zakusila studentský život. I když to nebylo úplně podle mých představ. Byla jsem na dvou zahajovacích party. Na první jsem byla ve středu se Sis, ta byla v centru. Jeli jsme metrem na karlák a pak jsme šli kousek pěšky. Bylo to v jednom klubu, kde jsme museli platit vstupný (řekla bych,že to je asi normální, ale normálně do klubu nechodim, takže...). Sice jsme tam přišli až v půl desátý (normálně by pro mě něco takovýho neexistovalo), ale stejně tam ješě skoro nikdo nebyl. Takže jsme se sedli, já jsem tam potkala jednoho bývalého spolužáka z paraelky, takže vedle něj.
Jako ceký večer jsme tam se Sis seděli, povídali, dali si předražený a hnusný pivo a čekali na půlnoc, kdy měl být křest prváků. Jelikož jsme nevědeli, co se tam bude dít, tak jsme chtěli vydržet a jít se kouknout (ne se účastnit, radši). No, bylo to až ve tři čtvrtě na jednu a hned potom jsme šli. Sice jsem byla dohodnutá s tím spolužákem, že pojedu n kolej s nima, ale byl v nedohlednu, takže jsem se vydala se Sis hledat ten autobus, o kterém mi řekl. No nenašla jsem ho a taky jsem zjistila, že metro už nejezdí.
Takže jsem přemýšlela, jak se dostanu na kolej, ale naštěstí jsem je potkala, tak jsem aspoň nešla sama, ale taky neměli páru odkud to jede. No, po půl hodině hledání jsme došli na tu správnou zastávku na I.P.Pavlova a vyjeli směr kolej, kam jsme přijeli ve dvě ráno. No druhý den mě z toho akorát začalo bolet v krku, měla jsem tělocvik a večer jsem šla zase ven. Tentokrát s Gabčou a jen koesek od koleje na chvíli. Tam to bylo o dost hezčí, než den předtím a i pivo pěli mnohem lepší i levnější. Tak jsme dali dvě piva a po jedenáctý šli na kolej ještě balit věci. Ale vážne nevím, proč tom říkají zahajovací a seznamovací párty, když jsme se fakt s nikým neseznámili.
V pátek jsem už jela do,ů, takže jsem zdárně přežila celý týden.

I když to až sem asi nikdo nedčetl, musela jsem to všechno sepsat, prostě je toho hodně a všechhno mi přijde důležitý, takže brzo budu asi zase žvanit. :)
Snažte se přežít školu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se ti líbí můj blog?

Moc pěkný :-) 56.3% (36)
Jo, hezký 15.6% (10)
Ujde to 14.1% (9)
Je hodně co zlepšovat 7.8% (5)
Radši se běž zahrabat 6.3% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama