Začátek školy

16. září 2014 v 21:05 | Lili |  Deníček
Tak už mi to taky začalo, myslím tím škola. A jako u spousty lidí je to pro mě škola nová. A to vysoká.
První školní den jsem měla včera, ale až od jedné odpoledne. Na kolej jsem ale přijela už v neděli odpoledne. Původně jsem myslela, že mě táta s věcma odveze autem, ale nakonec z toho nějak sešlo, takže jsem se táhla s kufrem, který byl obří a těžký jak kráva, sama. Teda skoro sama, protože v Praze na hlaváku na mě čekala kamarádka, která mi s tím trochu pomohla. Z hlaváku jsme jeli rovnou ke mě na kolej, kde už sice spolubydlící měli věci, ale byli zrovna někde pryč. Takže jsme ten můj kufr dotáhli až sem (sice má kolečka, ale do schodů nám stejně byli na dvě věci. ještě že je tady výtah, nechci si představovat, že bych ho táhla do čtvrtého patra). Takže tady jsem si vybalila těch svých pár věcí a pak jsme šli s Luckou do obchoďáku, protože se chtěla po něčem podívat a já si potřebovala koupit nějaký jídlo.
Rozhodli jsme se, že půjdeme pěšky, protože na Chodov je to jen asi 15 minut a já jsem se potřebovala kouknout, kudy se tam vlastně jde. To jsme nakonec našli a vlezli do mojí noční můry. Nesnáším totiž obchodní centra, ještě jak byla neděle, tak tu bylo extra moc lidí. Ale tak nakonec jsem to vydržela, sice jsme tam strávili skoro dvě hodiny (většinu z toho jsme ale strávili hledáním, hlavně albertu, kterej jsme za boha nemohli najít). Ale byla jsem ráda, že za mnou Lucka přijela, jinak nevím, co bych tu celý odpoledne dělala. Na kolej jsem totiž přijela asi před pátou a nikde nikdo nebyl (zase). Poslední dobou mi přijde, že je jedna z mála kamarádek, který ještě mám. Teda kromě Mika a An. Ale ty jsou daleko. Aspoň že je snad uvidím v pátek a aspoň, že s Mikem občas pokecám přes mobil, jinak bych tady byla fakt úplně v hajzlu a ještě víc sama než doma, což už je co říct. Jenže Lucka musela jet v osm domů, aby se nějak rozumně dostala do Kladna a ještě ji jelo něco domů. Ta k jsem pak tedy byla sama na pokoji, chvíli jsem si četla, ale to mi moc dlouho nevydrželo. Tak jsem se potom zkoušela připojit k internetu, ale tam jsem nebyla úspěšná. Na to aby tady měl člověk pomalu diplom.
Připojuje se tady totiž přes síťový kabel, který mám od včera (když jsem se asi v půl osmý rozhodla, že s udělám procházku na chodov do datartu. No, zas tak dobrej nápad to nebyl, protože už byla tma, ale cestou zpátky jsem aspoň telefonovala s Mikem, takže jsem zase tak sama nešla. No, to jen tak mimo. Ten internet se prostě připojuje hrozně složitě. Sice existuje na netu jakýs takýs návod, ale jak si ho má člověk najít, když k němu nemá přístu, že? Tak se mi s tím holky snažili pomoct, protože jim to šlo, ale i když jsme to dělali úplně stejně, výsledek nula. Prostě tomu něco chybělo, takže jsem se prostě nepřihásila, pak jsem nad tím seděla a přemýšlela, ale k ničemu jsem nedospěla. Bylo to složitý jak prase a už si ani nepamatuju, co byl první krok, ale stejně mi to nefungovala. Tak jsem včera zkusila jít dolů do haly a připojit se na wifi, což se mi kupodivu podařilo a dneska jsem měla v plánu zajít do výpočetního centra na vedlejší kolej, aby mi s tím něco udělali. Což jsem nakonec ani nemusela, protože mi to začalo fungovat samo. Což sama nechápu, prostě jsem to zapojila a normálně to fungovalo. Prostě já a technika no, co k tomu dodat.
No nic to by byl internet. V pondělí jsem byla poprvý na přednášce ve škole. Tam jsem naštěstí nebyla sama, protože jsem se přes facebook dohodla s jednou holkou, že spolu půjdeme nejdřív do menzy se najíst a pak na přednášku. Takže jsem se aspoň seznámila s jedním člověkem z oboru, i když z jiného kruhu. Takže první přednáška. Tři hodiny chemie, no zatím to šlo, ale myslím, že to časem bude horší. Ale ta totálně nacpaná posluchárna mě docela dostala, doufám, že to časem bude lepší. Pak jsem měla předmět aplikace výpočetní techniky, což je prostě normální ivt. Cestou do učebny jsem se ale trošku ztratila, ale naštěstí jsem nebyla jediná, pak nám jedna paní poradila, takže jsem museli obejít celou školu a pak jít po jednom zadním schodišti, pak asi za dva rohy a tam to bylo. Prostě nejvíc schovaná učebna na škole. :D
No na ivt jsem se trošku začala bavit s jednou spolužačkou se kterou jsem pak jela kousek cesty metrem a dneska jsem s ní byla na obědě, docela fajn, tak snad ji potkám i zejtra.
Což by bylo pro začátek tak vše, zase se mi necjce psát kilometrový článek, když ho stejně nebude nikdo číst, ale jsem tak ráda, že se konečně můžu přihlásit, že asi budu psát trošku víc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama