Plánovat nebo improvizovat?

6. října 2014 v 21:20 | Lili |  Téma týdne
Docela zajímavé téma týdne. Má opravdu smysl mít všechno v životě přesně naplánované? Asi je to ve většině případů docela zbytečné Murphiho zákony fungují vždy a všude a hlavně když to nejménně čekáte.
Podle mě je rozdíl jestli plánujete například svojí budoucnost nebo kam pojedete na výlet nebo co si dáte k večeři.

Taky jsem si dřív myslela, že se všechno v životě dá naplánovat a život tak prostě půjde. Když jsem byla malá tak jsme vždycky s kamarádkou plánovali v kolika bysme se chtěli vát, kam půjdeme na školu, co budeme dělat, kolik budeme mít dětí až vyrosteme. Postupem jsme ale zjišťovai, že to tak stejně nebude.
Taky jsem si plánovala hodně věcí ohledně svojí budoucnosti. Leč to ale nevyšlo. Všechno ztroskotalo na mojí tuposti. Hodně let jsem plánovala, jak se dostanu medicínu a jak ji vystuduju. Proč jsem to tak chtěla? O tom jsem se už rozepsala tady. Prostě to byli samé plány, co všechno budu moct dělat, ale nic z toho mi nevyšlo, takže z nich po těch letech nezbylo nic.
Poslední dobou proto radši nic moc neplánuji. Samozdřejmě se tomu často nevyhnu, člověk nějaké plány mít musí, ale raději dělám věci naprosto spontánnně, prostě jen proto, že je teď příležitost. Často se mi taky stalo, že jsem se vždy na něco hrozně těšila, představovala jsem si, jaké to bude, ale nakonec z toho nikdy nic nebylo a já z toho akorát o to víc smutná. Hned můžu uvíst několik příkladů.
První a hlavní, co jsem si plánovala jako dokonalou chvíli byl maturitní ples. Ale ten nakonec dopadl absolutně jinak než jsem čekala. Další. Náš výlet na Studenec na konci srpna. Plánovali jsem ho dlouho a co z něj nakonec bylo? nic. Když jsem byla menší a na něco jsem se hodně těšila, třeba že jsme měli někam jet a tak, tak jsem z toho často onemocněla. Co se dá dělat.
Teď už často rovnou počítám s tím, že mi něco nevyjde, abych pak nebyla tolik zklamaná. Snažim se tolik na věci netěšit, ale copak to jde?
Prostě plánování je někdy dobré, ale někdy je prostě lepší nic neplánovat a prostě jednat hned.
Teď jsem na vš, nevím ani jestli se dostanu do dalšího semestru a moje plány? Pokusit se dodělat školu, ale jinak absolutně nic. Nic z toho, co má spousta lidí kolem mě, jako pojedu tam a tam, budu dělat to a to. Ne, nic takovýho neplánuju, možná kromě jedný věci a to tohohle, ale pořád nevím, jestli se k tomu odhodlám.

No to je tedy konec mého (zase pro jednou dost) zmateného článku. Jestli vám to nedává moc smysl a logiku, nedivím se vám, píšu co mi zrovna letí hlavou, ale ostatně díky za přečtení. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik je ti let?

13 a méně 12.5% (4)
14-16 46.9% (15)
17-20 28.1% (9)
21-30 12.5% (4)
31 a více 0% (0)

Komentáře

1 Tea Tea | E-mail | Web | 7. října 2014 v 23:32 | Reagovat

Po zkušeností taky vím, že plánovat se moc nedá a nevyplatí :) Některé věci prostě musí přijít sami, třeba ne hned, ale až po nějaké době, kdy třeba na to už budeme připraveni je příjmout :) Improvizované věci bývaj opravdu ty nejlepší, protože často přinesou zážitky a nové zkušenosti, které by jen tak nepřišly :)

2 Lili Lili | Web | 8. října 2014 v 20:08 | Reagovat

[1]: díky za komentář :)
přesně, prostě neplánovat, ono to nějak dopadne je často nejlepší varianta, jak si něco užít

3 Ja Ja | 9. října 2014 v 21:04 | Reagovat

Vítám tě, jsem Samara asi mě znáte. Dnes v noci budu spát vedle tebe,když tohle pošleš 20 lidem nechám tě žít ale jestli ne ve tři hodiny ráno jsi mrtvá. Tak dnes večer paää

4 Lili Lili | Web | 9. října 2014 v 21:38 | Reagovat

[3]: Ahoj Samaro, díky za upozornění, ale asi sis vybrala špatný blog. Tady na tyhle pitomé oběžníky někdo nevěří, čili tvoje snažení o další šíření tvých spamů je zde dost kontraproduktivní.
Ale jinak se měj hezky, jen příště spamuj někde jinde díky Lili

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama