Praha

4. října 2014 v 22:22 | Lili |  Výlety
Já vím, není to moc originální nadpis ale co. Tenhle článek ale prostě bude víceménně o Praze (pokud se u toho udržím).
Bydlím na koleji už tři týdny, ale zvykám si jen pomalu, ale to už jsem taky psala. Anni si v tomhle článku nechci na nic stěžovat, tak snad se taky udržím. Zatím to v Praze zas až tak neznám, nejvíc cestu do školy a ze školy, ale už jsem se byla s Gabčou dvakrát někde projít. Jednou jsme byli na vyšehradě, protože metrem jezdíme přes zastávku Vyšehrad a podruhé na Pražském hradě. Na Vyšehradě to bylo v pohodě, málo lidí a tak. Byli jsme tam, myslím, že hned první týden školy, když jsme jednou jeli ze školy. Hezky jsme se prošli, sice to bylo dál, než jsme si myslely, ale bylo alespoň hezky. Škoda, že jsem neměla foťák, mám jen dvě fotky, co vyfotila Gabča na mobil a ještě nevím, jestli je sem dám, protože nevím, jak budou vypadat, není to moc dobrá kvalita.

To byl jeden výlet, tedy spíš malá procházka, ale hezká, na Vyšehradě jsem předtím nikdy nebyla. Ale tak bylo to dobrý, nebylo tam moc lidí, hezky svítilo sluníčko, jen ten foťák. :-) No, čekala jsem toho tam víc no, dovnitř do kostela/chrámu jsme nakonec nešly, jen jsme tam nahlídly a na hřbitov se mi zase nechtělo, příjde mi totiž divný, chodit se jen tak koukat na hřbitov, když tam jsou i lidi, kteří umřeli nedávno.
No nic, to by bylo jedno odpoledne. Tenhle čtvrtek jsme se chtěli jít projít na Hradčany. Jelikož jedna stanice před Dejvidskou je Hradčanská, vystoupili jsme tedy tam. No samozdřejmě to bylo docela daleko. Šli jsme do kopce (jak jinak, když jdu nekam ja) a pak přes silnici a došli jsme ke královských zahradám. Z těch mám pár fotek, které najdete na konci článku.
Jak jsme vylezli v zahradách, tak jsme zjistily, že ani jedna z nás touhle stranou ještě nikdy nešla, čili i pohledy na svatovítský chrám z téhle strany pro nás byli nové. Jak jsme se přibližovali k Hradu, bylo tam bohužel stále víc lidí. Já jsem to odpoledne neměla moc času, takže jsme to spíš trochu prolítly, teda koukly jsme se na druhý nádvoří na průčel katedrály a pak jsme šli do obchodu, Gabča pro pohledy, já pro vizitku, kterou samozdřejmě neměli a ještě jsem se dozvěděla, že prej hrad je vůbec nevydává, takže nevím. Prostě ji nemám. Tak ji snad koupim někdy jindy.
Potom jsem už pomalu musela jít, abych stihla být ve čtyři u koleje, tak jsem už jenom chtěla jít před hrad, vyfotit něco z města, ale bohužel se zrovna střídala hradní střáž, tak jsem tam nemohla projít. Takže někdy jindy.
Tak teď těch pár fotek.

To je ta jediná fotka z Vyšehradu, která vypadá dobře, ta druhá jen z velké dálky, tak ji sem dávat nebudu.


Fontána z královské zahrady, nic extra.
Teď zase pár fotek přírody, když už jsme byli v těch zahradách. :-)


To bych nebyla já, abych tam neměla nějakou korunu stromů. :-)
Konečně nějaké budoby a ne jen stromy.


Chrám sv. Víta pro mě z neobvyklé strany, jelikož jsem ho odtud viděla poprvé.


Hodně tmavý pohled na Petřín, hold se mi to nepovedlo, sluníško je někdy svině. :-) Tak prosím zavřete oči a dělejte, že jste nic neviděli.


A poslední pohled na věže chrámu a na část hradu. Jelikož vedle stálo lešení, tak jsem tam moc nefotila.

Tímto končím svůj článek, omlouvám se všem za kvalitu fotek způsobenou z větší části fotografem a z menší části sluncem. :-) 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 krabiceplnapribehu krabiceplnapribehu | Web | 5. října 2014 v 23:41 | Reagovat

Jelikož Prahu neskutečně zbožňuju, tak ti nepokrytě závidím to, že tam můžeš takhle být :) To město je neuvěřitelně bezva, možná je těžký si zpočátku zvyknout na ten ruch, ale na mě jako kdyby působil blahodárně :) Zrovna tuhle sobotu jsem tam byl a musím říci, že doufám v další brzkou návštěvu :D Jinak hezké fotky a doufám, že se daří!

2 Lili Lili | Web | 6. října 2014 v 20:45 | Reagovat

[1]:díky :)
Uznávám, že Praha je krásné město, v některých částech. Třeba když jsme byli v těch královských zahradách a koukali jsme na hrad, tak to bylo moc hezký.
Ale jelikož si normálně z Prahy užiju tak akorát nacpanej autobus, metro a davy u školy...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama