Moje vysokoškolské snažení....radši se nezmiňovat

5. listopadu 2014 v 23:19 | Lili |  Deníček
Jak napovídá nadis, článek bude zase jednou o mojí škole. Nebo spíš o tom, jak se sní zžívám a jak přežívám.
Teda spíš nepřežívám. Moc to nezvládám. Spíš absolutně vůbec ne.
Ne že bych čekala, že to bude jednoduchý, když jsem sem lezla, to vůbec, ale taky jsem nečekala, že poseru na co příjdu a budu největší lůzr ve třídě. Dobře nepodělala jsem úplně všechno, ale většinu jo. Zatím jsme psali z počítačů, matiky, chemie a chemických výpočtů. S čím jsem jakžtakž spokojená jsou počítače, ale ty byli jednoduchý (word, excel na úrovni střední školy a mohli jsme používat internet a vlastní zápisky z hodin) a trochu matika. Ta matika, jen když to srovnám s některýma jedincema, kteří měli fakt máo bodů. Třeba dva, nebo tři, nebo jedenáct. Což je dost málo, když na zápočet potřebujeme 80 ze dvou testů (a tohle byl první ze dvou).


Mám aspoň půlku z těch bodů, takže to není nejhorší, ale stejně jsem mohla mít víc, kdybych nebyla absolutní tukan. No co, budu se muset ve druhým testu dost snažit.
To by byla matika, další test píšu už 28. tak se asi začnu brzo učit. Abych nedopadla stejně jako u chemie nebo u chemických výpočtů. Což jsem ani jedno nedala. Prostě úplně podělala.
U chemických výpočtů musím jít na náhradní termín na konci semestru a to už musím dát (na 75%, což jsem už mohla mít, kdybych opět nebyla absolutní vypatlanec)
U chemie žádný opravný termín není, tam jsem to prostě podělala a musím s tím žít (ono mít nejmíň bodů ze třídy asi nikomu nepřidá). Ale zase si za to můžu sama. Měla jsem se víc učit, nebo se aspoň učit ty podstatný věci. Prostě z chemie, kterou jsem vždycky zvládala a očekávala z ní mnohem lepší výsledek, mám stejně bodů jako z matiky. Kdo by to byl řekl, ale je to tak. 47% je prostě hrůza, je to sice za půlkou bodů, který potřebuju na zápočet, ale je dost lidí, kteří už mají zápočet teď. Prostě týden před tím jsem se ještě učila na matiku, což mi připadalo podstatnější a pak jsem jela na tábor (článek o tom možná ještě napíšu) ze kterého jsem jela rovnou na ten test. Prostě jsem to nevypočítala a nezvládla a podle toho to dopadlo.

Chvílemi si vážně říkám, co na tý škole vlastně dělám, když nic nedávám (a to ještě zítra píšu test z chemických výpočtů, zase, který neumím). Proč jsem tam vlastně lezla, vždyť to není nic pro mě, jsem na to prostě tupá, prostě na to nemám a není moc velká naděje, že to dodělám. Jsem prostě blbá jak malovaný sáně, nedokážu se nicnaučit a pak to dopadá. Měla jsem si spíš doma prosadit, že si najdu práci a na vejšku nepujdu, ale zase jenom s gymplem moc šancí nemám. Nejhorší je, že mě to zatím ani moc nebaví (z forenzní analýzi zatím nemáme nic). Teda ze začátku mě bavily výpočty (do prvního testu, který jsem nedala), teď už ale taky ne a navíc už mi ani ten učitel nepříjde tak sympatický jako na začátku (protože mi neuznal příklad, který jsem měla spočítaný, tea výsledek byl dobře).
Doufám, že v dalším semestru to bude lepší (jestli se tam teda dostanu) a že už se k tý kriminalistice a podobným věcem dostaneme.

No, to by bylo, po delší době zase článek (teda pochybuju, že ho nikdo přečte až sem, takže jsem otázku typu, co vy a škola? dávat nebudu.) Jsem prostě tupý člověk na špatným místě. Mějte se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama