Proč nerada jezdim autobusem?

7. listopadu 2014 v 22:34 | Lili |  Otázky
No, prostě proto. Ne, dělám si legraci, takhle krátký to rozhodně nebude.
Když myslím autobusy, mám na mysli především ty městské autobusy.
A důvod? Docela prostý, je jich hned několik.1) Moc to neumím. To zní docela divně, ale je to tak. Teď už je to trochu lepší, ale dřív jsem vždycky nevěděla jak se platí jízdný, kam se házej drobný a tak. To se týkalo hlavně města, kde jsem chodila na střední. Tam jsem právě autobusem moc často nejezdila, ale když už jo, tak to stálo za to. Prostě jednou jsem jela s kamarádkou a lístek jsem si kupovala u řidiče (ještě poloviční, takže už hodně dávno). No a tak nějak mi utkvělo v paměti, že se lístek kupuje u řidiče. No k mé smůle to tak nebylo. Když jsem tedy o pár let později potřebovala jet na druhou stranu města a jak debil jsem čekala, že mi lístek prodá řidič. No neprodal, pár vteřin jsem tam stála jak tvrdý Y než mi ukázal na tu věc, do který se hází drobný. No nic, trapasy v dopravě, to je moje.
2) Týká se to bodu jedna. A té věci, do které se házejí mince. Občas bývá trochu posunutá (když jede třeba starší autobus). Už se mi podařilo, hledat ji o půl metru jinde. No, ti lidi za mnou asi nebyli rádi.
3) Tady teď bude několik bodů, které se týkají přímo prežské hromadné dopravy. Na tu si teprve zvykám. A za ty skoro dva (!) měsíce jsem si ještě pořádně nezvykla.
Jak mám teď brigádu, hlídání, tak to jezdim hlídat do Břežan. Tam jezdí příměstský autobus, což je kapitola sama pro sebe.
První věc (což je vlastně třetí věc, proč nerada jezdím autobusem). Je to hlavně jízdný. Trvylo mi tři tejdny, než jsem pochopila, kolik bych vlastně měla platit. Je to blbý, když to neví ani ten řidič a já se sním musím hádat, že minule jsem platila jinak. No to už jsem teď vyřešila, neříkám kam jedu,ale za kolik chci jízdenku.
4) Kde všude mi platí opencard. To byl taky docela oříšek. V autobuse, který jezdí do Břežan by mi platit neměla, protože v autobusech 300 něco by mi platit neměla. Ale platí. Na území Prahy teda. Moc se v tom nevyznám a moc to nechápu, ale fakt bych ráda. Možná jsem úplně blbá, ale co se dá dělat no.
5) Dveře. Ty podělaný dveře v autobusech. Jak se otvírají? Kdy se otvírají? Proč se někdy otvírají samy a někdy ne?
No jo, je to maličkost, ale mě to občas dostává do blbých situací. Když jsem třeba dneska nastupovala do autobusu a čekala, až řidič otevře dveře. No neotevřel, byli zrovna na to tlačítko, otevřela je paní, co stála za mnou. No nic stane se. Ale prostě to nemám ráda. Stejně jako u metra nechápu, že někdy se ty dveře otevírají samy a někdy ne. Podle čeho se to řídí? To by mě docela zajímalo.

No nic, to by asi bylo zatím všechno. možná si ještě na něco vzpomenu a něco připíšu.

A co vy? Máte třeba podobný problém v nějakém dopravním prostředku? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anůše Anůše | 11. listopadu 2014 v 16:30 | Reagovat

jo přesně, autobusy to je konec! taky nikdy nechápu co tam mám dělat, kam se dávaj peníze a tak :D takže taky vždycky nastoupím a tupě zírám, i když snažím se MHD vyhýbat :D ale celkově nesnášim všechny autobusy, hlavně ty přeplněný -_- a ještě třeba v těch největších pařácích!

2 Lili Lili | 11. listopadu 2014 v 19:18 | Reagovat

[1]:Jsem ráda, že nejsem sama :D
Nejradši bych se jim vyhnula úplně, ale jak jsem teď v Praze, tak to moc dobře nejde.
A jestě horší než nacpaný autobus v létě mi příjde přecpaný autobus v zimě, když má člověk bundu, ale nemůže si jí sundat, protože se nevejde. :)

3 Abbie Abbie | Web | 14. listopadu 2014 v 13:29 | Reagovat

Autobusy... Božínku, než bych našla kde vylejzá lístek tak bych to stihla dojít pěšky xD Ale jsem moc líná a po treninku mě nohy bolí, tak si ráda pojedu s důchodci a zapařeném autobusu... Ale co, jednou taky budem starý :D

4 Lili Lili | 17. listopadu 2014 v 19:39 | Reagovat

[3]: přesně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama