Zakázáno

20. ledna 2015 v 2:15 | Lili |  Téma týdne
Dobře, vím, že to není žádný originální nadpis, ale teď (rozuměj v 1:42 ráno) mě vážně nic jiného nenapadá. Normálně bych v tuhle dobu už dávno spala, ale dneska prostě nemůžu usnout. Nevím zrovna teď proč, možná na mě se zpožděním (s hodně velkým zpožděním) účinkuje kofein z černýho čaje, který jsem měla někdy kolem desátý nebo mi vadí fakt, že je rozsvíceno (spolubydlící se ještě učí). Ale normálně při světle usnout zvládám, takže to bude spíš první možnost (což je fakt divný). Kolem půlnoci jsem se snažila usnout, ale prostě ne. Tak jsem se chvíli učila matiku (blbej nápad) a chvíli si četla, což mě obojí ale přestalo po chvíli bavit. A když už jsem měla zapnutý ten počítač, tak jsem si řekla, co kdybych napsala nějaký článek? Třeba na téma týdne, což jsem už hrozně dlouho nepsala. Teda chtěla jsem něco napsat, ale nakonec jsem se k tomu nedostala. I když se mi teď nechce vůbec spát (možná by se mi po delší době snažení podařilo usnout, kdyby bylo aspoň zhasnuto, ale co se dá dělat) tak jsem zvědavá, jak budu fungovat zítra (respektive vlastně dneska) přes den, když mě čeká matika, matika, pak hlídání a pak matika a matika až do usnutí, jelikož už zítra(!!) jdu ke zkoušce z matiky, tedy zatím k písemný, k ústní ani nepočítám, že bych se dostala, jelikož jsem ráda, že jsem dostala zápočet a neznám nikoho, kdo by dal matiku na poprvý (dobrý, když jsem se dneska dozvěděla, že to nedal ani kluk, co mě to jednou doučoval, fakt něco na posílení sebevědomí). Ale tak asi se tady přestanu vykecávat a konečně (po 9 minutách zabíjení času) naapíšu něco k tématu.

Dobře, téma je zakázáno, co mě k němu napadá? No popravdě nic konkrétního. Jen, že celý náš život jsme pod nějakými zákazy. Teda, většina z nich je pro naše dobro (třeba zákaz šahání na horký kamna, zákaz hraní si na okraji skalního srázu a podobně).
Fajn, tohle mě teda zrovna jako první nenapadlo, ale chtěla jsem začít něčím smysluplným, než ze mě začnou plynout zase nějaký sračky.
Jako třeba otázky. Proč on? Proč mám zakázáno se ho dotkout a udělat to, co bych nejvíc chtěla? Co mi v tom brání? Proč mám zakázáno být v jeho blízkosti? Třeba proto, že mě tam nechce pustit? Nevím sakra, na světě a v celém mém životě je tolik různých otázek, na které neznám odpověď. Ale když si říkám, že něco nesmím, tak se ptám pak sama sebe. Kdo mi to vlastně nedovolí? On nebo já sama nebo okolí nebo mé svědomí? Když jsem ho jednou ztratila, můžu ho zase získat? A kdo za to vlastně může? Kdo mi řekl, že se k němu nesmím přiblížit (a objímat ho, líbat, laskat, tulit, mazlit a pár dálších věcí)? On to nebyl, nikdy to neřekl (neřekl, ale nejsem zas tak tupá abych nepochopila určité signály).

Tady se zatím bavim jen o jednom zákazu, který nikdo nevydal.
Ale tak samozřejmě (jo, po dlouhý době se mi to slovo povedlo napsat dobře, i když jsem to "d" málem zmáčkla), že každého napadnou ty zákazy, které nás denně obklopují. Ať už je to:
-zákaz kouření a pití alkoholu pod 18 let (ne že by to někdo dodržoval, že?)
-zákaz dělání si, co by člověk chtěl (dobře, to jsem si teď vymyslela, ale je to snad jeden z mála zákazů, co by měl platit všeobecně, protože nikdy, nikdy nikdy, i kdyby jsme to stokrát chtěli si v životě nemůžeme dělat, co chceme, kdyby se mnou někdo nesouhlasil, ráda se s ním o tom pobavím)
-zákazy od rodičů (často užitečné či zasloužené), tím myslím sledování televize, počítač, chození ven a tak dál, to si každý dokáže domyslet
- a tak dále a tak dále

Takhle by se dalo pokračovat do nekonečna, a pojmout to z x různých úhlů/ pohledů/názorů, na což už ale moje mozková kapacita (aspoň teď) rozhodně nestačí.

Předem (což je asi blbě řečeno, jestli jste totiž došli až sem, tak jste to už přečetli, tudíž to není předem) se omlouvám za zmatenost/neuspořádanost a celkovou zabedněnost mého nic neříkajícího článku plného blábolů.
Přeji pěkný den a zítra ráno mi držte palce, budu psát tu matiku. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik je ti let?

13 a méně 15.2% (5)
14-16 45.5% (15)
17-20 27.3% (9)
21-30 12.1% (4)
31 a více 0% (0)

Komentáře

1 Anůše Anůše | Web | 20. ledna 2015 v 21:42 | Reagovat

Jo zajímavý článek, ty zákazy kolem nás mě často dost děsej, je toho vážně hrozně moc. Ale musím říct, že miluju adrenalin a porušování zákazů to je něco pro mě :) Miluju takovej ten pocit, že jsem udělala něco co se nesmí a ještě když se to mísí dohromady se strachem! Je to huťáckej pocit :D
Jinak já taky furt a furt píšu samozřejmě s d..  je to hroznej zlozvyk!
Jo a jinak hodně štěstí s matikou!!!

2 Lili Lili | Web | 21. ledna 2015 v 17:37 | Reagovat

[1]: ahoj, moc díky, ale stejně jsem tu matiku nedala, snad příště.
Nejhorší jsou zákazy, které sice nikdo nevyřkl, ale stejně tu jsou :/, ale samozřejmě, že zakázané ovoce nejlíp chutná. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama